Lista produktów

W pierwszej kolejności Programem ZASMAKUJ ZDROWO zostają objęte następujące produkty:

Chleb Żytni Wygnanowski (wszystkie rodzaje i gramatury) – produkt posiada certyfikat „Jakość i Tradycja” i certyfikat Produkcji Rolnictwa Ekologicznego BIO (produkcja w limitowanych ilościach, na specjalne zamówienie) – jest to jedyny chleb w województwie lubelskim i jeden z niewielu w całej Polsce, oznaczony jednocześnie tymi dwoma certyfikatami; Chleb Żytni Wygnanowski był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursach branżowych – ostatnio otrzymał nominację do nagrody Nasze Kulinarne Dziedzictwo „Perła Smaku 2015” i będzie po raz kolejny reprezentował województwo lubelskie na Targach SMAKI REGIONÓW w Poznaniu.

wygnanowski_maly

Chleb Orkiszowy (wszystkie rodzaje i gramatury) – produkt posiada certyfikat Produkcji Rolnictwa Ekologicznego BIO (produkcja w limitowanych ilościach, na specjalne zamówienie)

chleb_orkiszowy_dynia_1

Oba te produkty są pozbawione udziału polepszaczy, barwników czy wzmacniaczy smaku i zapachu. Podstawą receptury jest oparte kwas naturalny z mąki żytniej, prowadzony tradycyjną metodą 5-fazową, co zapewnia naszemu pieczywu niezwykły smak, zapach, doskonałe właściwości dietetyczne oraz długi okres przydatności do spożycia i odporność na pleśń pomimo braku stosowania jakichkolwiek konserwantów.

Niezaprzeczalne walory Chleba Żytniego „Wygnanowskiego” znajdują potwierdzenie w licznych pozytywnych opiniach otrzymywanych od naszych konsumentów oraz w rekomendacjach m. in. od lekarzy i dietetyków, którzy polecają nasz produkt jako element zrównoważonej diety dla osób z alergiami przewodu pokarmowego, otyłością, zakwaszeniem organizmu oraz cukrzycą (nawet bardzo zaawansowaną).

Staramy się, aby jakość i walory naszych produktów były zawsze na najwyższym możliwym poziomie. Dlatego Piekarnia POLA od 2010 r. ma wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001:2008 oraz system bezpieczeństwa żywności HACCP.

Asortyment objęty Programem ZASMAKUJ ZDROWO będzie stopniowo poszerzany o kolejne produkty certyfikowane lub nagradzane w konkursach branżowych i konsumenckich.